Zabawa 27.11.2019 6 minut

Pomysłowe zabawki dla dzieci w wieku 7-9 lat

Jakie zabawki edukacyjne zaabsorbują uwagę dzieci w wieku 7-9 lat? Dagmara Chmielewska, mama 2 chłopców i Zbyszek Urbański, dziennikarz i tata 2 dziewczynek, pokazują swoich faworytów na prezent.

1. Kosmetyczka z akcesoriami Małej Miss, Janod, cena: 142 zł

Pięknie wykonany zestaw dla dziewczynki, która podpatruje i naśladuje swoją mamę. Akcesoria do makijażu i pielęgnacji wykonane są z najwyższej jakości drewna. Całość umieszczona jest w stylowej kosmetyczce, którą potem można wykorzystać do przechowywania innych drobiazgów. Z tym zestawem każda Mała Miss poczuje się wyjątkowo!

JANOD, KOSMETYCZKA Z AKCESORIAMI MAŁEJ MISS
JANOD, KOSMETYCZKA Z AKCESORIAMI MAŁEJ MISS

2. Rzutki magnetyczne Potwory, Scratch, cena: 104,99 zł

Rzutki magnetyczne to świetna propozycja dla dzieci, które rozpiera energia. Przy tej grze świetnie będą bawić się zarówno najmłodsi, jak i dorośli. Tablica z celami jest dwustronna, co umożliwia urozmaicenie gry. Jednak najważniejsze jest to, że rzutki nie mają ostrych zakończeń, bo do tablicy przyczepiają się za pomocą magnesów. Dzięki temu zabawka jest całkowicie bezpieczna i trwała!

SCRATCH, RZUTKI MAGNETYCZNE POTWORY
SCRATCH, RZUTKI MAGNETYCZNE POTWORY

3. Puzzle mapa świata, Mudpuppy, cena: 87 zł

Te puzzle łączą w sobie zalety kilku zabawek. Z jednej strony dziecko trenuje cierpliwość i spostrzegawczość przy układaniu puzzli, z drugiej zaś poszerza swoją wiedzę. Puzzle Mudpuppy to w rzeczywistości mapa świata z zaznaczonymi zwierzętami żyjącymi w danej części świata i najsłynniejszymi budowlami.

MUDPUPPY, PUZZLE MAPA ŚWIATA Z ELEMENTAMI W KSZTAŁCIE BUDYNKÓW I ZWIERZĄT
MUDPUPPY, PUZZLE MAPA ŚWIATA Z ELEMENTAMI W KSZTAŁCIE BUDYNKÓW I ZWIERZĄT

4. Klocki Plus Plus, zestaw 600 elementów, cena: 132,99 zł

Klocki Plus Plus wyróżnia prosty sposób łączenia, który pozwala na tworzenie niezwykłych, przestrzennych budowli. Z tym zestawem poradzi sobie już 5 latek, ale nawet dla 12 latka klocki wciąż będą wyzwaniem. Ich ogromną zaletą jest to, że można stopniować stopień trudności budowli. To duński produkt wysokiej jakości, który powstał na bazie bezpiecznych surowców.

Przeczytaj także: 4 pomysły na kreatywne zabawy z wykorzystaniem zabawek outdoor

PLUS-PLUS, MINI MIX 600 SZT (BASIC, NEON) I 2 PŁYTKI KONSTRUKCYJNE
PLUS-PLUS, MINI MIX 600 SZT (BASIC, NEON) I 2 PŁYTKI KONSTRUKCYJNE

Barbara Dąbrowska-Górska

Dietetyk z powołania, redaktor z pasji, ale przede wszystkim Mama szalonej Hani i Partnerka Adama. Na co dzień przekonuje kobiety, że nie muszą kochać swojego ciała, by je szanować. Propaguje Pozytywną Dietetykę, która pozwala nauczyć się zdrowego podejścia do jedzenia bez poczucia winy. Przy pomocy słowa przekazuje wiedzę dotyczącą zdrowia, tak, by trudne zagadnienia stały się dla wszystkich zrozumiałe. Prywatnie uwielbia snookera, muzykę elektroniczną i wszystko, co ma kokosowy zapach.

Uczeń (6+ lat)