Czas wolny 04.06.2020 7 minut

Weekend we dwoje – 5 niezwykłych miejsc na wyjazd bez dzieci

Na co dzień jesteś pełnoetatową mamą, pracownikiem, żoną/partnerką. Twoje role się przeplatają, a codzienność to skomplikowana logistyka. Czasem masz ochotę wysiąść i to jest zrozumiałe, każda mama tak ma. Niekończąca się lista zadań przygniata cię do ziemi niczym ciężki głaz.

Zapominasz o tym, że kiedyś byłaś spontaniczną dziewczyną, która potrafiła w środku nocy wyjść, by oglądać rozgwieżdżone niebo. Moja droga czas przypomnieć sobie jak to jest! Weź kalendarz, zadzwoń do męża/partnera i ustalcie datę na wspólny wyjazd tylko we dwoje. Bez dzieci! Specjalnie na taką okazję znaleźliśmy dla Was 5 magicznych miejsc w Polsce na weekend.

1. Tatra Glamp

Tatra Glamp do nietypowy kemping. Będziecie mieszkać w przeszklonych, sferycznych kapsułach z widokiem na góry. Tatra Glamp zapewnia wygodę 4-gwiazdkowego hotelu i bliski kontakt z naturą. Wnętrza urządzono z dbałością o każdy szczegół. Wyobraź sobie deszcz w takiej kapsule…słyszysz ten dźwięk kropli uderzających w szkło? Magia!

2. Kraina Alkos

Właściciel Krainy Alkos wyraźne zaznacza, że to miejsce wyłącznie dla dorosłych. Koniec w płaczem, krzykami, zabawami pod oknem. Tylko cisza, spokój i harmonia. Tu nie ma przypadkowych osób. Piękny, drewniany dom dosłownie porośnięty zielenią zapewnia idealne warunki do tego, by zapomnieć o całym świecie. Kraina Alkos położona jest w otoczeniu mazurskich jezior i rzeki Krutyni. Czekają tam na Was hamaki, huśtawki, ognisko i mazurskie piwa.

3. Cisowy zakątek

Duże, niezwykle przestrzenne i komfortowe domy zlokalizowane na kaszubskiej wsi Sasino nad morzem. Każdy dom wyposażony jest w 2 sypialnie, 2 łazienki, salon, kuchnię, wanną, a nawet saunę. A co? Przecież zasługujesz na odrobinę luksusu! Właściciele mówią o tym miejscu „niebo do wynajęcia”.

Przeczytaj także: 5 powodów, dla których każda matka powinna czasem wyjechać na trzy dni. Sama!

4. Las.relaks

Nie masz czasu wyjechać na cały weekend? Znajdź chociaż dzień na wycieczkę do lasu, ale nie taką zwykłą… Wynajmijcie całkowicie przeszklony domek umiejscowiony w środku lasu. Możecie poświęcić czas na relaks z odgłosami lasu, czytanie książek rozmowy, ale…istnieje też możliwość zamówienia masażu w tych niezwykłych okolicznościach przyrody.

5. Domy na jeziorze

Tam się dzieją istne czary! Na jeziorze Rajgrodzkim pływają (!) 2 domy. Budzisz się i widzisz taflę wody. Domy są przestronne, wygodnie urządzone, zapewniające prywatność. Jesteś tam tylko Ty i przyroda. Bierzesz kubek ciepłej herbaty, siadasz na tarasie i odpływasz myślami, nic Cię nie dociążą. Skusisz się?

Barbara Dąbrowska-Górska

Dietetyk z powołania, redaktor z pasji, ale przede wszystkim Mama szalonej Hani i Partnerka Adama. Na co dzień przekonuje kobiety, że nie muszą kochać swojego ciała, by je szanować. Propaguje Pozytywną Dietetykę, która pozwala nauczyć się zdrowego podejścia do jedzenia bez poczucia winy. Przy pomocy słowa przekazuje wiedzę dotyczącą zdrowia, tak, by trudne zagadnienia stały się dla wszystkich zrozumiałe. Prywatnie uwielbia snookera, muzykę elektroniczną i wszystko, co ma kokosowy zapach.

Lifestyle

Zostaw komentarz