Zabawa i edukacja 25.06.2020 7 minut

Prezenty na roczek dla chłopca od których świecą się oczy

Gratulacje, Twoje dziecko ma już 365 dni! Choć to powód do świętowania głównie dla rodziców, ponieważ podobno początki są najtrudniejsze, to jednak główna impreza kręci się tylko wokół solenizanta. Gdy jest nim chłopiec, ilość pomysłów na prezenty na roczek jest niemal nieograniczona, stąd wybranie odpowiedniego bez wcześniejszego testowania może przerazić niejednego gościa imprezy. Jaki prezent na roczek dla chłopca wybrać? Nasze mamy-ekspertki podpowiadają.

Klocki od pierwszego roku życia

Choć klocki kojarzą się od razu ze starszymi dziećmi, to od wielu lat producenci zabawek tworzą takie produkty, które ucieszą każde dziecko. Rodzice będą zachwyceni ich wykonaniem i bezpieczeństwem. Szczególnie warta uwagi jest marka Plus Plus, która produkuje swoje klocki w Danii. To idealny prezent na roczek dla chłopca, który jest kreatywny i uwielbia trzymać w rączkach różne przedmioty. Dodatkowo klocki pozwalają skupić uwagę dziecka na dłuższą chwilę, jednocześnie odciążając rodziców na moment.

Klocki Midi możesz znaleźć w dużym zestawie 400 sztuk. Większe elementy zostały tak zaprojektowane, aby ułatwić zabawę małym rączkom. Klocki przeznaczone są dla dzieci powyżej pierwszego roku życia, więc idealnie nadają się na prezent na roczek.

PLUS-PLUS, MIDI BASIC - 400 SZT
PLUS-PLUS, MIDI BASIC – 400 SZT

Aby stymulować kreatywność i koordynację ręką – oko stworzone zostały również specjalne zestawy klocków takie jak statek, które pomogą maluchowi rozpoznawać kształty i wzory. To idealna zabawa z rodzicami, którzy pomogą dzieciom ułożyć specjalne kształty.

PLUS-PLUS, MIDI BASIC - 50 SZT. ,STATEK
PLUS-PLUS, MIDI BASIC – 50 SZT. ,STATEK

Koparka to dla chłopca wymarzony prezent na roczek!

Nie ma takiego chłopaka, który nie zatrzymywał się na widok trwającej budowy albo przejeżdżającego ciężkiego sprzętu. Koparki, buldożery, wywrotki i wszystko, co jest duże, metalowe i robi dużo hałasu od razu skrada serce każdego malucha. Dlatego świetnym prezentem na roczek dla chłopca będzie pojazd, który tak dobrze zna z bajek o budowniczym i jego ekipie! Oczywiście najbardziej popularna jest koparka, którą którą też nazywa się spychaczem. To idealna zabawa na podwórko, do piaskownicy albo przy zabawie tak małymi elementami jak klocki. Takich pojazdów mogą używać dzieci już od pierwszego roku życia, dzięki czemu nie ma obaw, że posiadają one drobne części.

MOCHTOYS, SPYCHACZ KOPARKA ACTIVE NA GUMOWYCH KOŁACH
MOCHTOYS, SPYCHACZ KOPARKA ACTIVE NA GUMOWYCH KOŁACH

Nie można jednak mówić o koparce nie wspominając o samochodzie z przyczepą! W końcu gdzieś załadunek z koparki musi zostać przewieziony. Baw się z dzieckiem godzinami przekopując ogródek lub rozwożąc inne zabawki.

MOCHTOYS, SAMOCHÓD ACTIVE Z PRZYCZEPĄ CICHE KOŁA
MOCHTOYS, SAMOCHÓD ACTIVE Z PRZYCZEPĄ CICHE KOŁA

Przeczytaj także: Prezent na roczek dla dziewczynki, który posłuży jej… całe życie!

Edukacja z okazji pierwszych urodzin

Zostając w tematyce super pojazdów warto połączyć je z edukacją, aby już od pierwszego roku życia zachęcać dzieci do edukacji i poznawania świata. Możecie to zrobić przy pomocy kostek, które odpowiednio ułożone stworzą fantastyczną piramidę! Do zestawu edukacyjnego pojazdy dołączone są również miniaturowe samochody – wóz strażacki i pogotowie. Na szczycie wieży znajduje się lądowisko dla helikoptera ratunkowego, który dołączony jest do piramidy.

SCRATCH, PIRAMIDA EDUKACYJNA, POJAZDY
SCRATCH, PIRAMIDA EDUKACYJNA, POJAZDY

Oczywiście inne edycje kostki edukacyjnej zagoszczą w sercach miłośników innych rozrywek. Wszystkie jednak mają wspólną cechę – uczą! Każda ze stron kostki ma specjalny obrazek, który nawiązuje do tematu przewodniego. Nauczcie się razem liczyć i rozróżniać kształty przy pomocy piramidy farma!

SCRATCH SCRATCH, PIRAMIDA EDUKACYJNA FARMA 2 (10 ELEMENTÓW)
SCRATCH, PIRAMIDA EDUKACYJNA FARMA

Pierwsze urodziny to wyjątkowe i emocjonalne wydarzenie. Nie tylko dla dziecka, ale i dla rodziców. Postaraj się wybrać taki prezent, aby mógł on zająć solenizanta dłużej niż na kilka minut, a do tego był bezpieczny i sprawiał radość przez długie lata. Takie właśnie pomysły na prezenty znajdziesz na Oh!sokiddy.

Julia Mądraszewska

Dziecko wewnątrz i na zewnątrz - od zainteresowań, poprzez wygląd. Tylko dowód osobisty informuje, że jest „dorosła”, choć Panie w sklepie nie wierzą, że taki mały osobnik to rocznik '96. Z wykształcenia technik elektroradiolog, z zawodu człowiek od wszystkiego i niczego. Studentka socjologii cyfrowej na Uniwersytecie Warszawskim. Prywatnie miłośniczka Nintendo, kotów, podcastów o morderstwach i masła orzechowego.

Starszak (1-3 lat)

Zostaw komentarz