Biznes 10.08.2020 7 minut

Owoc w fioletowym kolorze i upodobania córki zainspirowały założycielkę La Prune do wymyślenia nazwy dla marki

To natura stała się inspiracją do powstania marki – mówi założycielka marki La Prune Małgorzata Terpiłowska-Olędzka. Razem z Mamą szyje ubranka dla dzieci z ekologicznych materiałów, które stanowią idealne wyposażenie szafy kapsułowej. Przeczytaj kolejny wywiad z cyklu „Wspieramy polskie marki. Poznaj naszych twórców”.

O powstaniu marki

Oh!sokiddy: Jak powstał pomysł na markę i jak to się wszystko zaczęło?

Małgorzata Terpiłowska-Olędzka, założycielka marki La Prune: Od dziecka marzyłam, by stworzyć własną markę. Ubranka inspirowane pięknem natury, w których najmłodsi będą czuć się swobodnie, wygodnie i komfortowo.

Macierzyństwo zmotywowało mnie do założenia własnej działalności. Wszystko zaczęło się 4 lata temu. Szukałam wtedy ubranek z naturalnych tkanin oraz dodatków dla mojej córeczki. Obecnie na rynku jest ogromny wybór naturalnych produktów. Kilka lat temu znalezienie dobrego produktu wymagało naprawdę sporego wysiłku. Dlatego postanowiłam sama wykorzystać przestrzeń domową na szwalnię. Uszyłam pierwszą à la kolekcję: sukienkę, spódnicę i poduszkę. Po kilku miesiącach zabawy igły z nitką podjęłam decyzję, że naszedł najwyższy czas na sprzedaż produktów w sieci. Tym właśnie sposobem powstała marka La Prune.

Marka La Prune
La Prune – Dodatki i akcesoria

Inspiracje w kreowaniu nazwy

Jak wymyśliłaś nazwę firmy?

To natura stała się inspiracją do powstania marki. Do wymyślenia nazwy dała mi impuls moja córka Ola, która uwielbia kolor fioletowy, a owoce o tej barwie smakują jej najlepiej na świecie, w szczególności śliwki. Idąc tym tokiem myślenia, pomyślałam, że to świetny pomysł na nazwę firmy. A że niewątpliwie język polski jest trudny w wymowie dla obcokrajowców, zdecydowałam się, że nazwa będzie po francusku, czyli śliwka.

Produkty marki La Prune           

Jakie produkty oferuje Twoja marka?

Kapsułowa garderoba dla dzieci to szafa wypełniona minimalistycznymi ubraniami uszytymi na miarę dla najmłodszych. Znajdują się w niej ubrania uniwersalne, ponadczasowe, które cechują się wysoką jakością. Nie jest ich dużo, ale za to pasują do siebie doskonale. W swoich kolekcjach stawiam na wygodę.

Dziecko musi czuć się w ubrankach La Prune komfortowo.

Wszystkie ubrania i dodatki powstają z naturalnych materiałów, które są przyjemne w dotyku oraz przyjazne i bezpiecznie dla skóry dzieci. Nawet częste pranie nie niszczy tkanin.

Pierwsze kroki w branży

Jak opiszesz swoje pierwsze kroki w branży? Jak je wspominasz?

Początki nie były łatwe. Oczywiście zarwałam niejedną noc z powodu intensywnej pracy nad projektami. Tworzenie wykrojów i szycie jest pracochłonne. Był to naprawdę trudny czas. Na szczęście miałam i nadal mam nieocenione wsparcie w postaci mojej Mamy. Stanowimy duet, który szyje z pasją i z miłości do dzieci. Cieszę się, że pracujemy razem. Mama jest moją „prawą ręką” – ma talent do szycia we krwi, czego można jej szczerze pozazdrościć. 🙂

Czy zajmowałaś się wcześniej?

Czym się nie zajmowałam, to by było lepsze pytanie ;). Mówiąc ogólnie, praca w biurze. Kiedyś dla upustu kreatywności tworzenie biżuterii.  

Projektowanie i rozwój produktu

Jak wygląda tworzenie nowego produktu, kolekcji? Skąd czerpiesz inspiracje?

Największą inspiracją jest moja córeczka Ola, z którą spędzam najwięcej czasu. Przed snem lubi opowiadać mi o sukienkach, spódniczkach, jakie chciałaby mieć w swojej szafie. Wspólnie rozmawiamy o tych pomysłach, a ja przelewam je na papier. Dzięki temu powstają wykroje naszych wyjątkowych produktów.

Marka La Prune
La Prune – Kolekcja dla dziewczynek

Wysoka jakość materiałów

Na jakich materiałach pracujesz i jakie to ma znaczenie dla produktów?

Wszystkie produkty szyjemy tylko z naturalnych, certyfikowanych materiałów – niezwykle wygodnych w użytkowaniu.

Moim założeniem, od samego początku istnienia marki, było stworzenie ubranek dla dzieci łączących naturalność i prostotę.

Marka La Prune zapewnia naszym małym Klientom komfort, wysoką jakość wykonania oraz ponadczasowe fasony, które nigdy się nie znudzą dzieciom i Mamom.   

Grupa docelowa i Klient idealny

Kim są Twoi odbiorcy i co mówią o Twoich produktach?

Naszymi odbiorcami są współczesne młode mamy, które aktywnie udzielają się w sieci i szukają ciekawych rozwiązań ułatwiających im codzienną opiekę nad pociechami. Bardzo często otrzymujemy od Klientek zdjęcia kupionych produktów oraz miłe i pozytywne wiadomości z podziękowaniami.

Co robisz, aby zwiększyć zaufanie Klientów?

Wartością La Prune jest wysoka jakość materiałów i wykonania.

Ubranka dla dzieci szyjemy z tkanin naturalnych, lnu, bawełny i muślinu.

Coraz więcej Klientek zwraca uwagę na to, z czego dana część garderoby dziecka została wykonana. La Prune jest marką, która stawia na ekskluzywność tkanin. W rezultacie nie chodzi o cenę, ale o najwyższą jakość materiałów. Do tego jesteśmy rodzinną manufakturą i to nas wyróżnia na rynku.

Jakie masz plany na przyszłość?

Ta marka jest wyjątkowa! Wierzę w jej prężny i dynamiczny rozwój. Uważam, że La Prune ma ogromny potencjał, by zaistnieć na rynkach międzynarodowych. Mamy na całym świecie szukają niepowtarzalnych i naturalnych ubrań dla swoich dzieci.

Marka La Prune
La Prune – Kolekcja muślinowa

Własny biznes w praktyce

Jakie są plusy i minusy prowadzenia własnej marki?

Odpowiedź będzie krótka i treściwa. Największym plusem prowadzenia własnej matki jest czerpanie satysfakcji z tworzenia nowych, wyjątkowych, w zgodzie z Matką Naturą produktów dla dzieci. Z minusów to będzie brak czasu. Doba jest za krótka na ogarnięcie tylu spraw. Szkoda, że nie jest nieco dłuższa…

Co daje Ci największą radość w prowadzeniu marki?

Praca sprawiająca ogromną przyjemność. Towarzyszy mi niesamowite uczucie jak oglądam zdjęcia publikowanie w Internecie przez Klientki. Nie mogę wtedy uwierzyć, jakie świetne są te zdjęcia oraz produkty, które tworzę razem z Mamą prosto z serca dla dzieci.

Co doradziłabyś osobom, które marzą o otworzeniu swojej własnej marki?

Ryzykujcie i spełniajcie swoje marzenia. Przede wszystkim róbcie, to w czym jesteście najlepsi!

Zostań followersem marki na Instagramie i bądź na bieżąco z jej nowinkami:

Redakcja

Wierzymy, że warto działać bez pośpiechu i z uważnością! W Oh!sokiddy nie idziemy na skróty. Nie znajdziesz tu przypadkowych treści. W artykułach piszemy o tym, co naprawdę ważne. Nie piszemy o nowych ciuchach gwiazd czy cenach wózków, jakimi wożą swoje dzieci. Dowiesz się za to, co czuje Twoje dziecko po powrocie z przedszkola lub szkoły, jak funkcjonują rodziny patchworkowe, jak pomóc młodej mamie.

Lifestyle

Zostaw komentarz