Biznes 31.08.2020 10 minut

Marka Glam by Biżu ARTeria, która wykonuje ręcznie biżuterię w stylu Casual. Poznaj ją bliżej!

Założycielka Glam by Biżu ARTeria łączy macierzyństwo z prowadzeniem własnej marki. Odnajduje się świetnie w roli Mamy oraz kreatora unikatowej biżuterii. Dowiedz się więcej o tej wyjątkowej marce i jej produktach w ramach cyklu „Wspieramy polskie marki. Poznaj naszych twórców”. Życzymy miłej i inspirującej lektury!

O powstaniu marki

Oh!sokiddy: Jak powstał pomysł na markę i jak to się wszystko zaczęło?

Katarzyna Skrzypiec, właścicielka marki Glam by Biżu ARTeria: Glam by Biżu ARTeria w obecnej postaci to kumulacja marzeń, samorealizacji i ogromnego samozaparcia. Niegdyś wspólna z koleżankami: Klaudią i Asią potrzeba stworzenia marki dla kobiet przeobraziła się w moje już tylko biżuteryjne dziecko. Super wspominam współpracę z dziewczynami – to również dzięki nim nabrałam wiatru w skrzydła i nie przestałam dążyć do wyznaczonego celu. Teraz gdy na placu boju zostałam tylko ja, dostaję ogromne wsparcie od męża i najbliższych. Aktualnie łączę pracę z urlopem wychowawczym, który na szczęście niebawem się kończy i z pełną parą wrócę do działań w Glam.

Inspiracje w kreowaniu marki

Jak wymyśliłaś nazwę firmy?

Długo szukałam pomysłu na to, by nazwa była spójna z moimi produktami, które kieruję do kobiet kochających niebanalną biżuterię.

Biżuterię z jednej strony delikatną i niewyzywającą, z drugiej strony nadal jednak dodającą blasku i uroku.

Nazwa Biżu ARTeria powstała na samym początku rozwoju marki, gdy nad produktami pracowałam jeszcze z dziewczynami. Z sentymentu do tego czasu pozostała członem finalnej nazwy, którą jest Glam by Biżu ARTeria.

Produkty marki Glam by Biżu ARTeria

Jakie produkty oferuje Twoja marka?

To, co wyróżnia Glam to szeroka oferta pierścionków elastycznych, które wykonuję już od ponad czterech lat. To właśnie z nimi, w pierwszej kolejności wyszłam naprzeciw moim Klientkom z możliwością personalizacji zamawianej biżuterii – w dowolnym kolorze, wymiarze i z dowolnych półproduktów. Dziewczyny przychodzą do mnie do sklepu, na targach po klasyczne dodatki, klasyczną biżuterię: bransoletki, kolczyki i naszyjniki. Nie raz wykonane na zamówienie i dopasowane do wizji Klientki.

Marka Biżu by ARTeria
Glam by Biżu ARTeria: Największy wybór pierścionków elastycznych

Pierwsze kroki w branży

Jak opiszesz swoje pierwsze kroki w branży? Jak je wspominasz?

Powolutku dążyłam do wyznaczonego celu. Badałam przede wszystkim rynek i jego potrzeby. Ostrożnie wprowadzałam nowe produkty – chcąc mieć pewność, że produkty będą trafione i spodobają się odbiorcom. Gdy ruszałam z Glam na czasie były również targi młodych projektantów. Do tej pory pamiętam stres, gdy pierwszy raz tworzyłam stoisko, na którym miałam pokazywać swoje małe dzieła. Pamiętam jak odbierałam swoje stoisko od firmy eventowej. Mąż wniósł je do domu, rozłożyliśmy je i przez kilka godzin ustawiałam ekspozytory i samą biżuterię, by sprawdzić ich chyba każde ustawienie. Jednak strach miał wielkie oczy! Bardzo pokochałam taką formę spotkań z Klientami. Część działań marketingowych przeniosłam też oczywiście w wirtualną przestrzeń: social media i sklep www.

Czy zajmowałaś się wcześniej?

Zaraz po studiach rozpoczęłam pracę w rodzinnej firmie. Aktualnie łączę działania w Glam z macierzyństwem. Gdy dzieci podrosną zapewne wrócę ponownie na etat, gdyż praca daje mi dużą stabilizację, co przy rozwijaniu marki jest jednak ważne.

Projektowanie i rozwój produktu

Jak wygląda tworzenie nowego produktu, kolekcji? Skąd czerpiesz inspiracje?

Rozkładam półfabrykaty i tworzę. Czasem rysuję nowe produkty. Stawiam w procesie ich powstawania głównie na spontaniczność.

Pomysły przychodzą mi do głowy niespodziewanie – w trakcie gotowania, sprzątania, czy rodzinnego wypadu do parku.

Często też jest tak, że zaczynam coś robić i nagle zmieniam całą zaplanowaną koncepcję. Z pierścionka powstaje bransoletka, a z bransoletki kilka pierścionków. Gdybym miała zebrać w całość wszystkie pomysły, to posiadam już ponad tysiąc wzorów biżuterii.

Wysoka jakość materiałów

Na jakich materiałach pracujesz i jakie to ma znaczenie dla produktów?

Mam takie założenie, że nie używam plastiku, zwykłego metalu czy materiałów, które nie są trwałe. Nie jestem jubilerem, więc nie pracuję na metalach szlachetnych. Zostawiam to profesjonalistom. Używam kamieni naturalnych, szlachetnych i stali chirurgicznej. Moim zacięciem niegdyś była biżuteria z żywicy. Była. W ciąży nie mogłam jej już wykonywać, ale że mój synek Kuba ma już dwa lata, czuję gdzieś w środku, że muszę do niej wrócić. Praca z żywicą jest niesamowita. Pozwala na więcej pracy twórczej niż „tylko nawlekanie”.

Marka Biżu by ARTeria
Glam by Biżu ARTeria: Domowa produkcja damskiej biżuterii modowej

Grupa docelowa i Klient idealny

Kim są Twoi odbiorcy i co mówią o Twoich produktach?

Moje Klientki to już często moje dobre koleżanki, które wracają do mnie zarówno po nowości, jak i po sprawdzone, noszone wiele lat produkty, ale na przykład w innym kolorach, czy wzorach. Odzywają się do mnie też Panowie, którzy wiedzą, że ich partnerki kupują u mnie biżuterię. Wtedy podsyłają mi zdjęcia, a ja pomagam im powiększyć kolekcję biżuterii.

Co robisz, aby zwiększyć zaufanie Klientów?

Jestem po prostu sobą i to chyba najbardziej się sprawdza w relacjach na linii ja i Klient. Po prostu daję się bliżej poznać zarówno od strony Glam i produktów, jak i od strony prywatnej.

Jakie masz plany na przyszłość?

Moim małym marzeniem jest stworzenie inteligentnego sklepu online. Takiego, abyś mogła sama, na podstawie dostępnych półfabrykatów, zaprojektować swoją biżuterię, a ja ją dla Ciebie wykonam.

Marka Biżu by ARTeria
Glam by Biżu ARTeria: Biżuteria, która dodaje blasku i uroku

Własny biznes w praktyce

Jakie są plusy i minusy prowadzenia własnej marki?

Najbardziej doskwiera mi brak czasu. Mogłabym nieraz wydłużać dobę. Często pracuję w nocy, więc odczuwam poranne niewyspanie.

Plusów jest mnóstwo, ale nic nie daje więcej radości, jak dobre słowo od zadowolonej Klientki.

Cieszę się, że znalazłam swoją drogę ku samorealizacji i możliwość odnoszenia swoich małych sukcesów. To bardzo cieszy.

Co doradziłabyś osobom, które marzą o otworzeniu swojej własnej marki?

By się nie bały, by próbowały! Raz się żyje.

Zostań followersem marki na Instagramie i bądź na bieżąco z jej nowinkami:

Redakcja

Wierzymy, że warto działać bez pośpiechu i z uważnością! W Oh!sokiddy nie idziemy na skróty. Nie znajdziesz tu przypadkowych treści. W artykułach piszemy o tym, co naprawdę ważne. Nie piszemy o nowych ciuchach gwiazd czy cenach wózków, jakimi wożą swoje dzieci. Dowiesz się za to, co czuje Twoje dziecko po powrocie z przedszkola lub szkoły, jak funkcjonują rodziny patchworkowe, jak pomóc młodej mamie.

Lifestyle

Zostaw komentarz