Uroda 07.08.2020 6 minut

Manicure tytanowy – czy w niedalekiej przyszłości zupełnie zastąpi hybrydę?

Piękne i zadbane paznokcie są kobiecą wizytówką. Coraz częściej każda z nas korzysta z różnych metod stylizacji paznokci. W ramach relaksu udajemy się do manikiurzystki, która dba o wizerunek naszych dłoni. Od jakiegoś czasu duże zainteresowanie wzbudza manicure tytanowy. Czym różni się on od hybrydy i czy jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Spis treści:

 1. Na czym polega manicure tytanowy?
 2. Który metoda stylizacji jest lepsza: manicure tytanowy czy hybrydowy?
 3. Manicure tytanowy w ciąży – jest bezpieczny?
 4. Domowy salon kosmetyczny: jak samodzielnie zrobić paznokcie tytanowe

Na czym polega manicure tytanowy?

Manicure tytanowy podbija serca kobiet i to na całym świecie. Jest to nowa metoda stylizacji, którą można umieścić między manicure hybrydowym a akrylowym. Czym charakteryzuje się on w sposób szczególny? Manicure tytanowy wykonuje się bez użycia lampy, co jest ogromnym plusem. Nie jest ona potrzebna, ponieważ na paznokcie nakłada się specjalny pył (puder) z domieszką tytanu i akrylu, który nadaje kolor. Utwardza się on pod wpływem powietrza, a nie tak jak hybryda pod wpływem światła UV.   

Zestaw do robienia paznokci tytanowych musi składać się z czterech podstawowych produktów: pudru koloryzującego, żelu bazowego, topu oraz utrwalacza. Produkty są wzbogacone w wapń i witaminy, które odżywają płytkę paznokcia.

Który metoda stylizacji jest lepsza: manicure tytanowy czy hybrydowy?

Kobiety stawiają jednak coraz częściej na paznokcie tytanowe. Lubią tę metodę stylizacji za to, że jest lepsza od klasycznej hybrydy. Dlaczego zyskuje ona coraz większe grono zwolenniczek? W czym tkwi jej sekret?

 • Wykonanie paznokci tytanowych jest dość proste i nie wymaga – jak już wcześniej wspominaliśmy – użycia lampy UV do utwardzania.
 • Jest udoskonaloną alternatywą dla manicure hybrydowego, która jest bezpieczna dla skóry i paznokci. Jest to nowoczesny sposób na wzmocnienie płytki paznokcia. Nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych.
 • Paznokcie tytanowe są trwałe, niezniszczalne i co najważniejsze nie odpryskują. Dzięki czemu można cieszyć się nimi przez 4 lub 5 tygodni.
 • Uzupełnienie odrastających paznokci jest też zdecydowanie łatwiejsze. Wcale nie trzeba usuwać całego manicure, tylko wystarczy dosztukować odrosty.

Przyznasz, że manicure tytanowy ma dużo zalet, ale mimo to są pewne wady. Niemniej te wady przy tych superlatywach giną jak kropla w morzu, a są nimi:

 • Manicure tytanowy jest trudniejszy do ściągnięcia. Warto ten zabieg jednak przeprowadzić pod okiem manikiurzystki.
 • Pudry nie są jeszcze dostępne w tak szerokiej gamie kolorystyczne, jak lakiery hybrydowe. Ale to kwestia czasu!
 • Aspekt finansowy, czyli manicure tytanowy jest jednak droższy od hybrydowego. W salonach usługa ta kosztuje powyżej 100 zł.
 • Koszt zakupu zestawu startowego do samodzielnego robienia paznokci tytanowych wynosi około 400 zł.

Przeczytaj także: Wałek jadeitowy – zalety i wady. Czy naprawdę jest skuteczny?

Manicure tytanowy w ciąży – jest bezpieczny?

Jak najbardziej przyszła mama może pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w postaci paznokci tytanowych. Do ich wykonania stosuje się preparaty, które nie są silnie chemiczne. Puder nazywany sproszkowanym minerałem zawiera dwutlenek tytanu. Co więcej, a to jedna z istotnych informacji, nie korzysta się z lampy UV do utwardzania.

Domowy salon kosmetyczny: jak samodzielnie zrobić paznokcie tytanowe

Jeśli masz smykałkę, by wcielić się w rolę manikiurzystki, śmiało możesz sama wykonać manicure tytanowy w zaciszu domowym. W sieci roi się od filmów instruktażowych, które wyjaśniają krok po kroku, jak zrobić paznokcie tytanowe. Od czego zacząć?

 1. Przygotuj niezbędne produkty: puder koloryzujący, żel bazowy, top oraz utrwalacz.
 2. Dokładnie zdezynfekuj dłonie, a następnie zmatuj płytkę paznokcia za pomocą bloczka polerskiego.
 3. Nałóż na paznokieć cienką warstwę bazy (gel base).
 4. Zanurz paznokieć do pojemniczka wypełnionego kolorowym pudrem: pigmentem. Pyłki delikatnie przykleją się do płytki paznokciowej. Dla uzyskania lepszego efektu możesz tę czynność powtórzyć.
 5. Usuń delikatnie nadmiar pyłku z paznokcia.
 6. Nanieś ostatnią wierzchnią warstwę lakieru, czyli utrwalacza (top gel). Pozostaw na 5 minut do wyschnięcia,
 7. Na koniec możesz posmarować skórki i paznokcie oliwką odżywczą. I voilà – już gotowe!

Anna Tłustochowicz

Lubi bawić się słowem, świat widzi w pozytywnych kolorach, a do ludzi podchodzi z uśmiechem. Studiowała filozofię na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i skończyła Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim. Jako doświadczony skryba tworzy teksty dla przyszłych i świeżo upieczonych mam. W wolnych chwilach jest wolontariuszką działającą pod kryptonimem doktor Sowa. Wykazuje pełne zaangażowanie w program terapii śmiechem i zabawy realizowany przez fundację  „Dr Clown”. Co tydzień przyfruwa do szpitala, by zarazić dzieci uśmiechem. Kiedy nie pracuje, uwielbia podróżować ze swoim partnerem przy boku, czytać książki i nadrabiać zaległości w nowościach kinowych.

Kobieta

Zostaw komentarz