Wyprawka 28.07.2020 5 minut

„Mamo bądź blisko, kiedy śpię” – łóżeczko dostawne to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie. Jaki model wybrać?

Łóżeczko dostawne pojawia się coraz częściej na liście niezbędnych rzeczy, które trzeba kupić przed narodzinami maluszka. Czy rzeczywiście jest to must have ułatwiające świeżo upieczonym rodzicom codzienną opiekę nad pociechą? Jeśli tak, to jaki model łóżeczka dostawnego wybrać, by dziecku spało się w nim wygodnie?

Jesteś na etapie wybierania łóżeczka dla dziecka? Nie musisz ograniczać swojego wyboru do tradycyjnego łóżeczka ze szczebelkami. Świetną alternatywą jest łóżeczko dostawne, którego sama nazwa wskazuje, że dostawia się go do zwykłego łóżka, przez co mały śpioch jest „bliżej mamy”. Zatem możesz spać „u siebie” przy boku męża/partnera, mając jednocześnie na wyciągnięcie ręki swój najdroższy, malutki skarb. W każdej chwili możesz pogłaskać go po delikatnej główce lub podtrzymać go za rączkę.

Dziecko odczuwa Twoją bliskość, co znacząco wpływa na jakość jego snu. Wyciszy się i spokojnie odpłynie do krainy kolorowych snów. Wygląda na to, że dziecko śpi oddzielnie, ale jakby z Tobą! Podczas snu nie przygnieciesz pociechy ani nie musisz dzielić się z nią kołdrą.

Łóżeczko dostawne jest nieco mniejsze od drewnianego łóżeczka, dzięki temu zmieści się praktycznie w każdej sypialni. Nie musisz się martwić, że w pomieszczeniu zabraknie przestrzeni. Wizja, że nie będziesz obijała się o łóżko, ściany czy drzwi, się po prostu nie ziści.

Przeczytaj także: „Niech się wypłacze”, czyli metoda 3-5-7 – dlaczego to bardzo zły sposób usypiania dziecka?

Więcej zalet łóżeczka dostawnego

Ma ono tyle zalet, że bez trudu wybraliśmy te, które warte są podkreślenia. Czym jeszcze może Cię zaskoczyć ten wyjątkowy produkt?

  • możesz dostawiać łóżeczko zarówno z jednej, jak i z drugiej strony Twojego łóżka,  
  • nie będziesz musiała wstawać z łóżka za każdym razem, kiedy maluch zapłacze,
  • w nocy, jak już przyjdzie pora karmienia, przysuniesz bliżej do siebie pociechę, a po skończonym posiłku odłożysz ją do łóżeczka,  
  • tym sposobem uczysz maluszka samodzielnego spania w łóżeczku,
  • zabierzesz go w każdą podróż – jest to mobilny i kompaktowy produkt, który natychmiast rozwiązuje kwestię spania w nowym miejscu,
  • od Ciebie już zależy, jaką funkcję nadasz łóżeczku – czy będziesz używać go jako stricte łóżeczka turystycznego, czy jednak wolnostojącego.

Przeczytaj także: Jak wyciszyć dziecko przed snem? Niezawodne patenty mam

Jakie łóżeczko dostawne wybrać?

Zastanawiasz się nad inwestycją w łóżeczko dostawne? Postaw na taki model, który ma różne zastosowania, jest wygodny i wykonany z najlepszych materiałów. Powinien także spełniać normy bezpieczeństwa dopuszczające je do użytkowania przez najmłodszych. Łóżeczka dostawne, jakie możemy polecić to:

Łóżeczko dostawne Neste od Kinderkraft

Jak już wiadomo, każde łóżeczko dostawne pozwala na bezpośredni kontakt z maluszkiem. Ten model połączysz ze swoim łóżkiem za pomocą pasów i odpowiednio wyregulujesz jego wysokość. Możesz także ustawić łóżeczko pod niewielkim kątem. Jeden z boków jest opuszczany, dzięki czemu będziesz mogła spoglądać, czy u Twojego maluszka jest wszystko w porządku. Po złożeniu zamienia się w zgrabną paczkę, która łatwo mieści się w bagażniku samochodowym.

KINDERKRAFT, ŁÓŻECZKO DOSTAWNE NESTE, SZARY
KINDERKRAFT, ŁÓŻECZKO DOSTAWNE NESTE, SZARY

Łóżeczko 3 w 1 Timon od Lionelo

To bezpieczne miejsce snu małego dziecka. Niby jeden produkt, a znakomicie pełni funkcję łóżeczka dostawnego, wolnostojącego i turystycznego. Ma spore możliwości regulacji oraz stabilny stelaż. Do zestawu został dołączony materac, na którym Twoja pociecha prześpi wygodnie wiele, a to naprawdę wiele nocy.

LIONELO, ŁÓŻECZKO 3 W 1, TIMON
LIONELO, ŁÓŻECZKO 3 W 1, TIMON

Łóżeczko dostawne Side By Side od Milly Mally

Nowoczesne łóżeczko stworzono z myślą zarówno o maluszkach, jak i rodzicach ceniących bliskość pociechy i własną wygodę. Wykorzystasz go jako dostawkę, łóżeczko turystyczne i kołyskę. Jego intuicyjna obsługa pozwoli Ci szybko i łatwo przechodzić między funkcjami Side by Side. To lekki i mobilny mebelek, który można wszędzie zabierać ze sobą.

MILLY MALLY, ŁÓŻECZKO DOSTAWNE SIDE BY SIDE, MINT
MILLY MALLY, ŁÓŻECZKO DOSTAWNE SIDE BY SIDE, MINT

Każde z tych łóżeczek zapewni maluchom wygodny, spokojny i bezpieczny sen tuż pod nosem Mamy.

Anna Tłustochowicz

Lubi bawić się słowem, świat widzi w pozytywnych kolorach, a do ludzi podchodzi z uśmiechem. Studiowała filozofię na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i skończyła Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim. Jako doświadczony skryba tworzy teksty dla przyszłych i świeżo upieczonych mam. W wolnych chwilach jest wolontariuszką działającą pod kryptonimem doktor Sowa. Wykazuje pełne zaangażowanie w program terapii śmiechem i zabawy realizowany przez fundację  „Dr Clown”. Co tydzień przyfruwa do szpitala, by zarazić dzieci uśmiechem. Kiedy nie pracuje, uwielbia podróżować ze swoim partnerem przy boku, czytać książki i nadrabiać zaległości w nowościach kinowych.

Ciąża

Zostaw komentarz