Zabawa 06.08.2020 5 minut

Lalka to must have każdej dziewczynki. Czego uczy zabawa lalką bobas?

Lalka bobas jest ulubioną zabawką małych dziewczynek. Praktycznie każda z nich marzy, by ją mieć. Przychodzi taki etap w życiu większości dziewczynek, że chcą naśladować Mamę poprzez zabawę w dom. Do tej zabawy są potrzebne lalki, którymi mogą zajmować się tako samo, jak Mamy nimi na co dzień, czyli karmić, ubierać czy tulić do snu. Czy Twoja córka też chciałaby mieć taką lalkę?

Zabawa lalką jest nie tylko świetną formą rozrywki, ale także dobrą nauki troski, empatii i odpowiedzialności. Wpływa ona pozytywnie na rozwój emocjonalny i społeczny dziecka, co jest bardzo ważne. Bobas sprawia, że małe dziewczynki traktują go tak, jakby faktycznie był to żywy niemowlak. Troszczą się o niego tak, by „włos mu z głowy nie spadł”, mimo że tych kosmyków wcale nie ma. Niby tylko lalka, ale ile potrafi nauczyć.

Przeczytaj także: Zabawa w lekarza oswaja lęk! Dlaczego warto kupić zestaw lekarza?

Dlaczego warto, by Twoja córeczka bawiła się lalką bobas?

Lalka bobas to wspaniały towarzysz zabawy w ciągu dnia. Z nią nie ma szans na nudę, bo sprawia ogromną frajdę i jednocześnie uczy pewnych zachowań społecznych, które będą przydatne, jak dziecko nieco podrośnie. Jeśli Twoja córka bawi się lalką bobas i nie wyobraża sobie rozstania z nią choćby na chwilę, to:

  • Uczy się odgrywania pewnych ról społecznych, co oznacza, że Mamo jesteś na świeczniku i naśladuje Cię na każdym kroku. Obdarza bobasa miłością i zapewnia mu opiekę na najwyższym poziomie – karmi, przebiera, zmienia pieluszki, zabiera na spacery itp. W ten sposób Twoja pociecha kształtuje już za młodu pewne zachowania społeczne, powoli nabiera samodzielności i przygotowuje się do bycia Mamą w dalekiej przyszłości.
  • Rozwija wyobraźnię – nie zawsze może być to zabawa w dom. Jak pociecha bawi się w lekarza, to lalka bobas może być pacjentem, albo już w zależności od scenariusza zabawy, nawet królewną.
  • Kształtuje sferę emocjonalną – uczy, jak radzić sobie z niepokojem czy nieśmiałością. Z pomocą lalki bobas dziecko może odgrywać scenki, podczas których przepracowuje to, z czym się boryka, zanim odważy się na rozmowę z rodzicem.
  • Uczy się empatii i rozwija poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.
  • Kształtuje zdolności manualne i kreatywność – no, bo przecież wcale nie jest tak łatwo przebrać lalkę, jak się może wydawać. Zamiast kupowania gotowych ubranek dla bobasa zawsze pociecha może stworzyć kilka projektów, które potem uszyje z babcią.
  • Przygotuje się do sytuacji, gdy na świecie pojawi się młodszy brat lub siostrzyczka.

Przeczytaj także: Klocki drewniane – korzyści z tej klasycznej zabawy. Każde dziecko je pokocha!

Jaką lalkę bobas wybrać dla córeczki?

Lalka bobas to naprawdę dobra inwestycja. Jaką wybrać, by córka na jej widok oszalała z radości. Oto nasze propozycje:

Lalka Minikiss

Ten bobas z niebieskimi oczami w różowym ubranku i czapce oczaruje Twoją córkę już podczas pierwszego spotkania. Potrafi się odwdzięczyć za doskonałą opiekę, wysyłając buziaczki po naciśnięciu brzuszka. Jest to idealna lalka – w sam raz do przytulania. „Mała mama” będzie mogła zabrać ją ze sobą dosłownie wszędzie.

SMOBY, LALKA MINIKISS BUZIACZEK RÓŻOWA
SMOBY, LALKA MINIKISS BUZIACZEK RÓŻOWA

Lalka interaktywna Baby Born Soft Touch

Bobas Baby Born wygląda jak prawdziwe niemowlę i podobnie się zachowuje. Ma on mięciutki brzuszek i aż 9 realistycznych funkcji, m.in. je owsiankę ze swojego talerzyka i pije wodę z butelki. Kiedy jest smutny, płacze rzewnymi łzami. Rusza rączkami i nóżkami i potrafi korzystać z nocniczka. Do zestawu jest dołączona bogata wyprawka dla lalki oraz bransoletka dla „małej mamusi” i jej pociechy.

BABY BORN, INTERAKTYWNA LALKA SOFT TOUCH 43CM
BABY BORN, INTERAKTYWNA LALKA SOFT TOUCH 43CM

Lalka Bonny

Dziewczynki pokochają lalkę za duże, błękitne oczy i słodkie kucyki. To jest już bobas, który śmiga się na czworakach, a za pomocą gagu gaga próbuje dogadać się ze swoją mamą. Jak tu jej nie polubić ?!

SIMBA, LALKA BONNY BOBAS RACZKUJĄCA INTERAKTYWNA GAWORZĄCA
SIMBA, LALKA BONNY BOBAS RACZKUJĄCA INTERAKTYWNA GAWORZĄCA

Wiesz już może, jaką lalkę kupisz córce?

Anna Tłustochowicz

Lubi bawić się słowem, świat widzi w pozytywnych kolorach, a do ludzi podchodzi z uśmiechem. Studiowała filozofię na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i skończyła Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim. Jako doświadczony skryba tworzy teksty dla przyszłych i świeżo upieczonych mam. W wolnych chwilach jest wolontariuszką działającą pod kryptonimem doktor Sowa. Wykazuje pełne zaangażowanie w program terapii śmiechem i zabawy realizowany przez fundację  „Dr Clown”. Co tydzień przyfruwa do szpitala, by zarazić dzieci uśmiechem. Kiedy nie pracuje, uwielbia podróżować ze swoim partnerem przy boku, czytać książki i nadrabiać zaległości w nowościach kinowych.

Przedszkolak (3-6 lat)

Zostaw komentarz