Zabawa 22.08.2020 5 minut

Kuchnia dla dzieci – o takiej zabawce marzy każda dziewczynka

Kuchnia dla dzieci to wymarzony prezent dla małej kucharki. Tworzy ona w pokoiku dziecięcym zabawkowe królestwo, w którym dziewczynka może robić to, co Mama w prawdziwej kuchni. Dzięki niej ugotuje „z drewnianych warzyw” smaczną zupę dla zgromadzonych przy stole lalek i misiów albo może zaprosić domowników na ciasto z plasteliny. Mini kuchnia drewniana dla dzieci zapewni dziesiątki godzin świetnej zabawy. Jaki model wybrać, by spełniał wymagania początkującej gospodyni?

Dziewczynki marzą o posiadaniu wielu zabawek, ale jednak najbardziej o kuchni dla dzieci. Ta kultowa zabawka nigdy nie wyjdzie z mody, mimo że co roku pojawia się na rynku tysiące nowych produktów dla najmłodszych. Mała Pani Domu może w swojej kuchni robić to, na co ma ochotę, bo jednak w tej prawdziwej rodzice pilnują i nie pozwalają dotykać wszystkiego. Jak wiadomo, dziecięca wyobraźnia nie zna granic i może wymyślić takie potrawy, jakie nie śniły się najbardziej wybitnym szefom kuchni. Do takiego pichcenia potrzebne są odpowiednie sprzęty i akcesoria kuchenne. Radość dziecka, jak może otworzyć piekarnik, wstawić wodę „na gaz”, użyć miksera czy zrobić espresso jest po prostu bezcenna!

Kuchnia dla dzieci umożliwia jedno z ulubionych zajęć najmłodszych, czyli naśladowanie rodziców. Dzięki tej zabawce pociecha może połknąć też bakcyla do gotowania. Tak naprawdę nigdy nic wiadomo, czy z małej kuchareczki nie wyrośnie Masterchef w przyszłości.

Przeczytaj także: Zabawa w lekarza oswaja lęk! Dlaczego warto kupić zestaw lekarza?

Kuchnia dla dzieci – jaki model wybrać?     

Pojawia się dylemat, bo chcesz sprawić swojemu dziecku prezent w postaci kuchni dla dzieci, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomoże Ci wybrać tę idealną kuchnię dla pociechy! Oto nasze propozycje. 🙂

Kuchnia dla dzieci Artyk z akcesoriami

Nowoczesna kuchnia, która powstała z myślą o małych kucharzach. Niczym nie odbiega od maminej kuchni – wyposażona jest w podstawowe sprzęty: piekarnik, płytę gazową i okap. Oczywiście nie mogło też zabraknąć zlewozmywaka, bo gdzie dziecko umyje „brudne garnki i naczynia”. Mała kucharka wpadnie w szał gotowania, mając do dyspozycji tyle plastikowych akcesoriów kuchennych, artykułów spożywczych, w tym warzyw i owoców. W mgnieniu oka zostanie przygotowany posiłek! Jak myślisz, będzie to rosół czy pomidorowa?

ARTYK, KUCHNIA NATALIA 100 CM Z AKCESORIAMI
ARTYK, KUCHNIA NATALIA 100 CM Z AKCESORIAMI

Drewniana kuchnia dla dzieci Viga Toys

Otworzy przed pociechą ciekawy i niemający żadnych ograniczeń świat kulinarny. Kuchnia sprawi małej kucharce mnóstwo świetnej frajdy. Gotowe dania będą z niej wychodzić w ekspresowym tempie. Ta kuchenka dla dzieci jest stylowym elementem dekoracyjnym w pokoiku dziecięcym, a jej rozmiar dostosowany jest do wygodnej zabawy dla pociechy. Oczywiście do zestawu dołączone są niezbędne akcesoria kuchenne, bo bez nich przecież nie będzie obiadu.  

VIGA TOYS, KUCHNIA DREWNIANA DLA DZIECI + AKCESORIA
VIGA TOYS, KUCHNIA DREWNIANA DLA DZIECI + AKCESORIA

Przeczytaj także: Kultowe zabawki, które zajmą Twoje dziecko na dłużej niż 15 minut

Duża kuchnia z obiegiem wody Smoby

Oto kolejna propozycja drewnianej kuchni, w której dziecko może trzaskać garnkami, wrzucać makaron do gorącej wody i kroić warzywa na sałatkę. Zabawka wygląda jak prawdziwa kuchnia – niektóre urządzenia wydają dźwięki m.in. płyta grzewcza z efektami bulgoczącej wody. Wyposażona została w 43 akcesoria na miarę topowego szefa kuchni, na przykład w patelnię z funkcją podrzucania naleśnika. W szafce mała kucharka znajdzie także obrazkową książkę kucharską z gotowymi przepisami. Nie pozostaje nic innego, jak tylko szlifować umiejętności kulinarne.   

SMOBY, KUCHNIA Z OBIEGIEM WODY TEFAL EVOLUTIVE GOURMET 43 AKC.
SMOBY, KUCHNIA Z OBIEGIEM WODY TEFAL EVOLUTIVE GOURMET 43 AKC.

Kuchnia z obiegiem wody Wader

To połączenie kuchni z pralnią, czyli idealne rozwiązanie dla małej Pani Domu. Gotując zupę na gazie, może w międzyczasie wrzucić ubranka lalki do prania, a mopem wyczyścić plamy z podłogi. Ten model kuchni dla dzieci imituje sprzęty AGD ze świata dorosłych: piec wydaje dźwięki „smażenia” po postawieniu na nim patelni. Natomiast w drzwi pralki wlewa się wodę, a po naciśnięciu przycisku zaczyna pracować. Model doskonale oddaje rzeczywiste funkcje sprzętu.

WADER, KUCHNIA Z OBIEGIEM WODY Z AKCESORIAMI I ZESTAWEM SPRZĄTAJĄCYM
WADER, KUCHNIA Z OBIEGIEM WODY Z AKCESORIAMI I ZESTAWEM SPRZĄTAJĄCYM

Anna Tłustochowicz

Lubi bawić się słowem, świat widzi w pozytywnych kolorach, a do ludzi podchodzi z uśmiechem. Studiowała filozofię na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i skończyła Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim. Jako doświadczony skryba tworzy teksty dla przyszłych i świeżo upieczonych mam. W wolnych chwilach jest wolontariuszką działającą pod kryptonimem doktor Sowa. Wykazuje pełne zaangażowanie w program terapii śmiechem i zabawy realizowany przez fundację  „Dr Clown”. Co tydzień przyfruwa do szpitala, by zarazić dzieci uśmiechem. Kiedy nie pracuje, uwielbia podróżować ze swoim partnerem przy boku, czytać książki i nadrabiać zaległości w nowościach kinowych.

Przedszkolak (3-6 lat)

Zostaw komentarz