Zabawa i edukacja 06.07.2020 5 minut

Króliczek Alilo – zabawka, którą kochają dzieci z całego świata

Są zabawki, które służą tylko przez chwilę, a potem po prostu są rzucane w kąt – jako mama wiesz o tym doskonale. Czy jednak wiesz, że istnieją i takie, które mogą służyć dziecku przez długie lata? Króliczek Alilo to o nim mowa! To magiczny przyjaciel, z którym dziecko bez problemu może bawić się np. w chowanego. Na czym polega jego niezwykłość i jak jeszcze można go wykorzystać?

Króliczek Alilo rośnie z dzieckiem

Króliczek Alilo, to niesamowita zabawka, która już od jakiegoś czasu podbija serca dzieci z całego świata. Na czym polega jej fenomen?

Króliczek Alilo to zabawka, która rośnie wraz z dzieckiem

Najmłodszym maluchom poleca się Alilo Smarty Bunny, a starszym – Honey Bunny. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się druga z wymienionych zabawek. Kupisz ją również na Oh!sokiddy, w kolorze różowym, czerwonym lub niebieskim.

To zabawka wyjątkowo bezpieczna

Króliczek Alilo to zabawka, która produkowana jest z materiału aż 30-krotnie mocniejszego od plastiku – niegroźne mu upadki i wstrząsy. Nie ma żadnych ostrych krawędzi. Miękkie, silikonowe uszka przetrzymają etap wyżynania się ząbków dziecka, a nawet zachęcą do gryzienia zmieniającymi się kolorami.

ALILO, KRÓLICZEK SMARTY BUNNY, RÓŻOWY
ALILO, KRÓLICZEK SMARTY BUNNY, RÓŻOWY

Króliczek Alilo to niezliczone możliwości zabawy

Zabawka ma całe mnóstwo wgranych piosenek, bajek i kołysanek (w tym klasyczne utwory, takie jak np. „Jagódki” czy „Jadą misie”), a dodatkowo może emitować tzw. „biały szum”. To jednak nie wszystko – zarówno rodzic, jak i dziecko, mogą sami nagrać swoje głosy.

ALILO, KRÓLICZEK HONEY BUNNY, NIEBIESKI
ALILO, KRÓLICZEK HONEY BUNNY, NIEBIESKI

Króliczek Alilo – w co bawić się z tym słodkim zwierzakiem?

Króliczek Alilo daje mnóstwo możliwości wspaniałej zabawy. Co dokładnie możesz zaproponować dziecku?

Zabawa w chowanego

Najpierw nagraj odpowiedni do zabawy dźwięk – co minutę powtarzaj „Tu jestem!”, „Szukaj mnie!”, „Szukaj dalej!” i tak dalej. Następnie poproś dziecko, aby na chwilę zamknęło oczy, schowaj króliczka Alilo i włącz odtwarzanie nagranej ścieżki dźwiękowej. Dziecko poradzi sobie ze znalezieniem zabawki, bo co chwilę będzie słyszało podpowiedzi.

Tworzenie niesamowitej (i bardzo zabawnej) historii

Funkcja nagrywania może przydać Wam się do kolejnej wspaniałej zabawy. Umów się z dzieckiem, że tworzycie zwariowaną historię. Ty mówisz jedno zdanie – np. „Była sobie kiedyś mała dziewczynka”, a dziecko kolejne: „Która uwielbiała zielone balony” itd. Na koniec odtwórzcie całą opowieść – z pewnością będziecie pękać ze śmiechu. Co najlepsze, Waszą historię możecie odsłuchiwać przez wiele lat – będzie piękną pamiątką.

Przeczytaj także: Kultowe zabawki, którą zajmą Twoje dziecko na dłużej niż 15 minut

Konkurs na odgadywanie tytułów

A może Twoje dziecko kocha rywalizację? Jeśli tak, sprawa jest prosta – najpierw zróbcie sobie krótką lekcję z tytułów poszczególnych piosenek, a potem zorganizujcie konkurs. Kto odgadnie więcej tytułów puszczanych przez króliczka Alilo piosenek, ten wygrywa!

ALILO, KRÓLICZEK HONEY BUNNY, RÓŻOWY

Zespół muzyczny

Jeśli macie jakiekolwiek muzyczne sprzęty, możecie stworzyć prawdziwy zespół muzyczny. Niech króliczek śpiewa, a Wy grajcie – na flecie, gitarze czy na przykład na bębenku.

Przeczytaj także: Prezent na roczek dla dziewczynki, który posłuży jej… całe życie!

Kto pierwszy na krzesełku!

Na koniec pamiętajcie o starej zabawie pt. „kto pierwszy na krzesełku?”. Zaproś swoje dziecko oraz kilka innych, ustaw na środku pokoju kilka krzeseł (o jedno mniej niż liczba dzieci), a potem zacznij puszczać piosenki z króliczka. Kiedy wciśniesz „stop”, dzieci muszą usiąść – kto nie zdąży, ten odpada!

Karolina Wojtaś

Psycholog, redaktor serwisów parentingowych. Autorka setek artykułów ułatwiających Czytelnikom radzenie sobie z wyzwaniami rodzicielstwa. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wolne chwile spędza przy maszynie do szycia albo z nosem w książce.

Starszak (1-3 lat)

Zostaw komentarz