Czas wolny 16.07.2020 5 minut

5 seriali, od których się nie oderwiesz! Najlepsze seriale dla mam

Najprzyjemniejszą częścią (czasami dnia, czasami tygodnia, a czasami miesiąca) jest chwila, gdy możesz wygodnie usiąść sobie w fotelu, otworzyć wino i mieć chwilę wyłącznie dla siebie. Wykorzystaj ją, jak chcesz! Nie przejmuj się niczym – praniem, sprzątaniem czy dziećmi. Oczywiście każda z nas ma mniej lub więcej takiego czasu, jednak za każdym razem tak samo nas on uszczęśliwia. Poznaj najlepsze seriale dla mam.

Szczególnie tyczy się to momentów, gdy możemy rozłożyć się spokojnie na kanapie i spędzić godzinkę czy dwie oglądając ulubiony serial. Wcale nie mówię tutaj o tasiemcach z telewizji, których historie z odcinka na odcinek stają się coraz bardziej szalone lub oderwane od świata rzeczywistego.

1. Seks w wielkim mieście

Czy jest to klasyk? Oczywiście. Czy widziałaś ten serial już kilka razy, ale mimo wszystko nigdy się nie nudzi? Oczywiście. Jednak tak samo jak Titanic, Dirty Dancing, czy Uwierz w ducha, tak samo ta kultowa seria nie ma prawa się znudzić. Śmieszne, szalone i często wyolbrzymione historie czterech głównych bohaterek to idealna odskocznia od codzienności i przyziemnych seriali takich jak M jak Miłość albo Klan 😉

Kultowość tego serialu jest zrozumiała – każda z nas chce znaleźć się na miejscu bogatej i żyjącej w samym sercu Nowego Jorku kobiety, która dopiero po trzydziestce zaczyna odkrywać, czego rzeczywiście chce. Miło jest znów zobaczyć na ekranie kogoś, kto nie jest studentką czy świeżo upieczoną dwudziestolatką, której jedyny cel to znaleźć „tego jedynego”.

2. Chilling Adventures of Sabrina

Jeśli jesteś młodą mamą, to jest spora szansa, że pamiętasz ten serial z lat 90’. Sabrina (główna bohaterka) to młoda czarownica, która mieszkając z ciotkami i gadającym kotem przeżywa wiele zabawnych i niesamowitych przygód. Spokojnie, nie polecę Ci serialu dla młodych nastolatek.

Chodzi mi o serial Netflix, który od kilku lat bazując na ogólnej historii młodej czarownicy stworzył mroczny, bardziej dorosły widok na ten znany i kochany format. Poznaj zaczarowany świat pełen intryg i przygód, które przeniosą Cię do świata Twojej młodości.

3. Stranger Things

Choć skierowany głównie do młodszych widzów, to w mgnieniu oka podbił serca wszystkich, którzy dorastali w latach 80-tych i 90-tych. Ten serial to niesamowita historia grupy dzieci wciągniętych w mroczny i przerażający świat pełen szaleństw, przygód i nadprzyrodzonych zjawisk.

Perfekcyjnie stworzony klimat lat 80’ wchłonie Cię całkowicie dzięki nostalgii, a niezwykła fabuła to jedynie wisienka na torcie. To idealny serial na długi wieczór z partnerem, który ucieszy się, że obejrzycie coś innego, niż komedie romantyczne!

4. Workin’ Moms

W ciągu trzech sezonów (a czwarty jest już w trakcie realizacji i planowany na przyszły rok) Workin’ Moms przedstawia tematy związane z macierzyństwem bez lukru i cukru, pokazując realny świat matek i ich maluchów. Pomysł na Workin ‚Moms narodził się, gdy jej twórczyni zaszła w ciążę i zauważyła, że wszystkie kobiety, które widziała w telewizji albo wyglądały „idealnie”, albo „były wojowniczkami uwięzionymi w domu”.

„Chcę reprezentować każdą dziedzinę życia i każdą matkę”. Poznaj cztery matki, które spotykają się regularnie i dyskutują na temat swoich doświadczeń.

Przeczytaj także: 10 filmów, które musisz obejrzeć w ciąży

5. Przyjaciele

Nie znam osoby, która nie kocha tego serialu. Ty pewnie też nie. Szóstka przyjaciół, która przez 10 sezonów i łącznie aż 236 odcinków przeżywała razem miłości, wpadała w tarapaty i towarzyszyła milionom widzów na całym świecie. Najlepsze w tym serialu jest nie tylko to, że się nie starzeje, a problemy głównych bohaterów są nadal bardzo aktualne. To właśnie dlatego możesz oglądać odcinki wyrywkowo.

Choć jest ogólna fabuła, to każdy odcinek przedstawia nową historię, która czasem bawi, a czasem wyciska łzy. To jak, spotkamy się w Central Perks i wypijemy kawę na pomarańczowej kanapie?

Julia Mądraszewska

Dziecko wewnątrz i na zewnątrz - od zainteresowań, poprzez wygląd. Tylko dowód osobisty informuje, że jest „dorosła”, choć Panie w sklepie nie wierzą, że taki mały osobnik to rocznik '96. Z wykształcenia technik elektroradiolog, z zawodu człowiek od wszystkiego i niczego. Studentka socjologii cyfrowej na Uniwersytecie Warszawskim. Prywatnie miłośniczka Nintendo, kotów, podcastów o morderstwach i masła orzechowego.

Lifestyle

Zostaw komentarz